Knowledge management

Slyšeli jste o kradení mozků? Přetahování odborníků z firmy do firmy a fluktuace existuje a bude existovat. Nová firma získává odborníka a nový zdroj znalostí rovnou k využití, bez nutnosti čekání na výsledky u těch, kdo by v dané oblasti teprve začínali. Konkurence je dnes často především bitvou o čas.
Mobilní aplikace nezabrání fluktuaci, ale pomůže vám řídit a sdílet znalosti. Není důležité, zda tomu potom budete říkat znalostní databáze, řízení znalostí nebo knowledge management. Může obsahovat popisy procesů, seznam kontaktů uvnitř firmy i mimo firmu, složení produktů, přesné kontaktní údaje na pobočky nebo servis. Záleží jen na vás, co je pro vás důležité. Základním pravidlem řízení znalostí je totiž to, že znalosti musí přinášet výsledky. Musíme je zdokonalovovat, využívat a inovovat.

Výhoda navíc:

  • Obsah můžete aktualizovat okamžitě a v reálném čase nezobrazí všem uživatelům.
  • Všichni pracují vždy s aktuálními informacemi.
  • Můžete si vytvořit znalostní databázi pro nové zaměstnance.
  • Místo obcházení nebo obtelefonovávání kolegů, když něco nevím, použiji aplikaci.
  • Jste obchodní firma nebo velkoobchod a máte mnoho produktů? Je pro obchodníky těžké si zapamatovat obsahy balení nebo počty kusů v balení? Soustřeďte vše na jednom místě. Když balení změníte, stačí pár kliknutí a vše je správné a aktuální